Costabex

Čia rasite viską, ką reikia žinoti apie savo buvimą užsienyje administraciniu požiūriu – kokius formalumus reikia sutvarkyti įvairiais jūsų mobilumo etapais. 

Pamatysite – išvykti į užsienį nėra taip sudėtinga, jei žinote, ko tikėtis!

PRIEŠ MOBILUMĄ

  • Pasirinkimas. Jei skaitote šį tekstą, vadinasi, sėkmingai praėjote atranką, sveikiname!
  • Nominacija. Kai būsite atrinkti studijuoti užsienyje, jūsų dabartinio universiteto išvykstančių studentų koordinatorius paskiria jus į būsimą priimančiąją instituciją. Tai atlikus, priimančioji institucija jus informuos apie tolesnius paraiškos pateikimo veiksmus. Siūlome palaukti el. laiško (jei nenurodyta kitaip) ir nepildyti jokių dokumentų, kol negausite tolesnių instrukcijų. 
  • Paraiška ir Studijų sutartis. Studijų sutartis yra esminis jūsų mobilumo dokumentas. Jame yra jūsų studijų planas – kursai, kuriuos studijuosite užsienyje ir kurie bus pripažinti  jūsų namų universitete. Įsitikinkite, kad šį etapą praėjote kruopščiai ir kuo anksčiau, jei reikia, pasilikite laiko pasitaisyti. 
  • Priėmimo laiškas. Kai paraiška priimančiojoje institucijoje bus užpildyta, gausite priėmimo laišką. Nepamirškite jo persiųsti savo namų universiteto koordinatoriams! Šis dokumentas įrodo, kad esate oficialiai priimtas kaip mainų studentas priimančiame universitete ir nurodo jūsų studijų laikotarpį – jo mums reikia norint apskaičiuoti jūsų stipendiją. 
  • Finansinė sutartis. Finansinė sutartis pasirašoma pačioje parengiamojo etapo pabaigoje ir ja patvirtinama galutinė jūsų Erasmus+ stipendijos suma. Daugelyje įstaigų stipendija pervedama dviem mokėjimais: 80% visos sumos išmokama prieš mobilumą, o likusieji 20% – po mobilumo. Išsami informacija nurodyta finansinėje sutartyje, todėl prieš išvykdami į užsienį būtinai ją atidžiai perskaitykite ir pasirašykite!
  • OLS testas. OLS kalbos vertinimą mobilumo kalba privalo atlikti visi Erasmus+ studentai (pasitikrinkite, ar šis reikalavimas jau įsigaliojo jūsų institucijoje!). Testas patikrina, ar studentas turi reikiamą kalbos lygį, tačiau nesijaudinkite – testo rezultatai nesutrukdys dalyvauti mobilumo programoje. Priešingai – tai suteikia galimybę tobulinti savo kalbos įgūdžius. 
1. Mobility process

MOBILUMO METU

  • Atvykimo patvirtinimas (kartais neprivaloma, priklauso nuo institucijos) – popierinis arba skaitmeninis dokumentas, pasirašytas pirmosiomis dienomis po atvykimo. Paklauskite savo gimtojo universiteto, ar jiems reikalingas šis dokumentas!
  • Studijų sutarties pakeitimai. Jei kas nors pasikeičia jūsų mobilumo metu, turite gauti tiek namų, tiek priimančiojo universitetų leidimą atnaujinti studijų sutartį. Sutarties atnaujinimo priežastys gali būti šios:
    • Pasirinktas kursas nebedėstomas,
    • Kursas dėstomas kita kalba, nei nurodyta anksčiau;
    • Tvarkaraščio nesuderinamumas;
    • Pakeičiant dalyką;
    • Prailginant mobilumo laikotarpį;

 

Gavus leidimą, reikia užpildyti studijų sutarties formą „Mobilumo metu“, surinkti reikiamus parašus ir pateikti jį priimančiajai institucijai, kad ji įgyvendintų atnaujinimus. Atkreipkite dėmesį, kad dauguma universitetų studijų planui atnaujinti suteikia ne daugiau nei 5 savaites!

  • Mobilumo plėtinys (pasirenkamas). Jei norite pasilikti priimančiame universitete dar vieną semestrą, pirmiausia turėtumėte paprašyti savo gimtojo universiteto leidimo. Atminkite, kad Erasmus+ studijų laikotarpis neturėtų viršyti 12 mėnesių per vieną studijų ciklą. Sprendimas kiekvienu atveju priimamas individualiai, atsižvelgiant į skiriamą biudžetą, tarpinstitucinėje sutartyje su priimančiąja institucija nurodytas mobilumo kvotas ir kt. O jei leidimas bus suteiktas, nepamirškite kreiptis į priimančiąją instituciją dėl išsamesnės informacijos apie jų teikiamas paslaugas, reikalavimus, terminus ir kt. 

 

PO MOBILUMO

  • Patvirtinimas / liudijimas apie buvimą. Patvirtinimas arba dalyvavimo pažymėjimas yra vienas iš svarbiausių mobilumo dokumentų, nes jis patvirtina faktinį mobilumo laikotarpį ir yra būtinas norint apskaičiuoti galutinę Erasmus+ stipendijos sumą. Nepamirškite aplankyti priimančiosios institucijos atsakingų asmenų ir paprašyti šio dokumento prieš išvykdami!
  • Pažymių nuorašas (Transcript of Records). Tai yra dokumentas, kuriame nurodyti visi jūsų mobilumo metu gauti pažymiai. Šio dokumento paprastai reikalauja ir tarptautinis biuras, ir jūsų gimtojo universiteto akademinis koordinatorius, todėl nepamirškite persiųsti jiems, kai tik jį gausite! Atminkite – jūsų nuorašas turi atitikti jūsų studijų sutartį!
  • 2-asis OLS testas (jei taikoma). Jei prieš mobilumą kalbos mokėjimo lygis yra C2, 2-asis testas nėra būtinas. 
  • ES tyrimas. ES apklausa automatiškai išsiunčiama nepasibaigus mobilumui. Apklausos rezultatai suteikia vertingos informacijos Erasmus+ programai ir įvertina, kaip mobilumo dalyviams sekėsi studijos užsienyje. 
  • Labai svarbu pristatyti visus dokumentus! Kai kurie universitetai pasilieka teisę nepervesti likusios stipendijos dalies, kol Tarptautiniam biurui nebus pateikti visi reikalingi dokumentai. 

 

Tai buvo Erasmus+ mobilumo proceso ir reikalingų dokumentų santrauka. Kai kurie universitetai gali turėti papildomų reikalavimų ar užduočių, kuriomis reikia pasirūpinti, todėl sekite jų informaciją ir svarbiausia – neatidėliokite visko paskutinei minutei! 

Greičiausiai priminimų gausite ir iš namų, ir iš priimančiosios institucijos, todėl nereikės jaudintis, jei visko neprisiminsite iš karto. 

Naudinga nuoroda: 

Erasmus+ programa: https://erasmusapp.eu/